Nuo 2024 m. liepos 1 d. visoje Lietuvoje teikiama pacientų pavėžėjimo paslauga.
Paslaugos tikslas yra užtikrinti, kad amžius, dalyvumo lygis, sveikatos būklė ar kiti veiksniai nebūtų kliūtis gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas.
KUR VEIKIA PACIENTŲ PAVĖŽĖJIMO PASLAUGA?
1) Savivaldybės lygmens pavėžėjimo paslaugą teikia Utenos rajono socialinių paslaugų centras. Paslauga suteikiama pacientui vykstant paslaugoms Utenos rajono savivaldybės ribose bei hemodializei. Asmenys užsisakyti pavėžėjimo paslaugą gali skambindami tel. +370 647 78400, +370 389 50990.
2) Valstybės lygmens pavėžėjimo paslauga teikiama, kai pacientas vyksta paslaugoms į gretimą ar tolimesnę savivaldybę, yra pervežamas tarp Asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Asmenys užsisakyti pavėžėjimo paslaugą gali skambindami telefonu 1808. Daugiau informacijos rasite →
Informuojame, kad Utenos rajono savivaldybės tarybos 2024 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. TS-89 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugpjūčio 27 d. sprendimo Nr. TS-222 „Dėl žemės mokesčio lengvatos teikimo fiziniams ir juridiniams asmenims, ūkininkaujantiems žemės ūkio paskirties žemėje, esančioje Utenos rajone, tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeistas Žemės mokesčio lengvatos teikimo fiziniams ir juridiniams asmenims, ūkininkaujantiems žemės ūkio paskirties žemėje, esančioje Utenos rajone, tvarkos aprašas (toliau -Aprašas).
Atkreipiame dėmesį, kad teikiant prašymus žemės mokesčio lengvatai 2024 m. turės būti pateikta pajamų mokesčio deklaracija už praėjusius (vienerius/dvejus/trejus) kalendorinius metus. Primename, kad metinės pajamų mokesčio deklaracijos VMI teikiamos iki einamųjų metų gegužės 1 d.
Nuo 2024 m. vasario 6 d. startuoja Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams - NE“.
Telefono numeriu 8 700 60 777 galima pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus. Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 val. iki 20 val.
Gavus tokią informaciją, ji pateks į specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kur yra paskirti konkretūs pareigūnai. Jie per vieną darbo dieną atliks pirminį informacijos patikslinimą, patikrins ar policija nevykdo tyrimo dėl tokio asmens ar fakto ir perduos ją atitinkamam policijos komisariatui pagal teritoriją. Nuolat bus vykdoma perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus bus informuojama visuomenė.
Telefono linijos atidarymu siekiama kelių tikslų:
- suteikti galimybę bendruomenei (tėvai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, moksleiviai ir kt.) saugiai, anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą ir turėjimą (disponavimą).
- nedelsiant reaguoti į gautą informaciją, ją patikrinti ir perduoti tirti į policijos įstaigą pagal nusikaltimo vietą. Jeigu nusikaltimo vieta bus virtuali vieta – darbą tęs Lietuvos policijos virtualūs patruliai.
- suburti bendruomenę bendram tikslui – apsaugoti Lietuvos jaunimą (moksleivius). Dažnai tėvai, šeimos nariai, susidūrę su nepilnamečių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, sutrinka, vengia kreiptis į teisėsaugos institucijas, nors ir turi informacijos apie psichoaktyviųjų medžiagų platintojus. Neformaliose diskusijose su tėvų ir mokytojų bendruomenėmis paaiškėjo, kad daugėja nepilnamečių atstovų bei švietimo įstaigų darbuotojų prašymų užtikrinti galimybę anonimiškai informuoti apie narkotinių medžiagų pirkimo ir pardavimo atvejus. Nepaisant to, kad asmenys jau dabar gali anonimiškai pateikti informaciją naudodamiesi policijos elektroninių paslaugų portalu „ePolicija“ ar telefono linija, akivaizdu, jog daugeliu atvejų tėvai susiduria su baime pakenkti vaikui, gėda, nes laiku nepastebėjo problemos (narkotinės medžiagos tiesiog išmetamos, o apie platintojus nutylima).
Kuo skirsis nuo įprastų asmenų pareiškimų, skundų, pasiūlymų ir kitų pranešimų?
- linija dedikuota specifiškai narkotikų disponavimui (platinimui);
- į skambučius atsilieps tam tikslui apmokyti darbuotojai;
- policijos įstaigose tikslingai paskirti pareigūnai;
- ne vėliau kaip per 1 parą bus imtasi konkrečių veiksmų, susijusių su pranešimu;
- į linijos veiklos informacijos platinime dalyvaus Lietuvos policijos bendruomenės pareigūnai ir socialiniai partneriai.
Vaizdo įrašas https://www.youtube.com/watch?v=jiaEVQODQwc
Nuo 2024 m. sausio 1 d. didėja išmokų dydžiai:
Išmoka vaikui.
nepasiturinčioms šeimoms (auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus), kai pajamos vienam šeimos nariui neviršija 352 eurų neįskaičius vaiko pinigų ir 20–40 proc. darbo užmokesčio). |
96,25 Eur |
Socialinė pašalpa:
|
246,40 (1,4 VRP) |
VRP – valstybės remiamų pajamų dydis. Nuo 2024 m. sausio 1d. – 176 Eur.
Informuojame, kad remiantis Utenos rajono savivaldybės mero rezervo lėšų naudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu, Utenos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. TS-75, mero rezervo lėšos gali būti skiriamos fiziniams asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybės teritorijoje. Lėšos skiriamos gaisro ar stichinės nelaimės nuostoliams, padarytiems vieninteliam turimam gyvenamajam būstui, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, iš dalies atlyginti bei gaisro ar stichinės nelaimės nuostoliams, padarytiems ūkiniams pastatams iš dalies atlyginti.
Atmintinė „Dėl mero rezervo lėšų skyrimo fiziniams asmenims“
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekia skatinti sąžiningo verslo konkurenciją maisto tvarkymo srityje, prisidėti prie regionų plėtros ir sudaryti palankesnes sąlygas kurtis ir plėstis smulkiam verslui, skatinti vietinių maisto produktų gaminimą ir vartojimą, kai produkcija gaminama atsakingai, nedideliais kiekiais, laikantis esminių higienos principų.
Jau nuo 2019 gruodžio 14 d. įsigaliojo Mažais kiekiais gaminamo ir tiekiamo galutiniams vartotojams maisto tvarkymo reikalavimai. Nuo supaprastintų reikalavimų, leidžiančių namų virtuvėje mažais kiekiais gaminti ir tiekti galutiniams vartotojams įvairius kepinius ir miltinius produktus bei paruoštus valgius ir patiekalus, įsigaliojimo, Utenos apskrityje namuose ėmėsi gaminti ir tiesiogiai pirkėjams tiekti daugiau kaip 34 nauji verslo subjektai.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekia skatinti sąžiningo verslo konkurenciją maisto tvarkymo srityje, prisidėti prie regionų plėtros ir sudaryti palankesnes sąlygas kurtis ir plėstis smulkiam verslui, skatinti vietinių maisto produktų gaminimą ir vartojimą, kai produkcija gaminama atsakingai, nedideliais kiekiais, laikantis esminių higienos reikalavimų. 2019 m. gruodžio 12 d. įsigaliojo mažais kiekiais iš augalinių maisto produktų gaminamų gaminių tvarkymo higienos reikalavimai, skirti smulkiems augalinių maisto produktų gamintojams. Per metus smulkieji gamintojai gali pagaminti ir (ar) tiekti vietinei rinkai ne daugiau kaip 15 600 kilogramų arba litrų gaminių, iš jų – 2 000 kilogramų džiovintų arba liofilizuotų arbatžolių, kavos, prieskoninių augalų, vaisių, uogų, grybų, daržovių.
Utenos rajono savivaldybės administracija teikė paraišką Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dėl namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų tvarkymo. Skyrus finansavimą, projekto įgyvendinimo metu bus nemokamai surenkamos apvažiavimo būdu (iš gyventojo nurodytos vietos, esančios Utenos rajono savivaldybės teritorijoje) gyvenamuosiuose namų ūkiuose susidariusios asbestinio šiferio atliekos (toliau – asbesto atliekos). UAB ,,Utenos komunalininkas“ vykdys asbesto atliekų surinkimą, kurio metu planuojama nemokamai surinkti apie 275 tonas asbesto atliekų iš atliekų turėtojų. Atliekų surinkimo paslauga finansuojama Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšomis. Asbesto atliekų surinkimo paslauga bus teikiama surinkus numatytą asbesto atliekų kiekį, bet ne ilgiau kaip iki 2023 m. spalio 12 d.
Utenos rajono savivaldybės gyventojus kviečiame pasinaudoti suteikta galimybe nemokamai ir saugiai sutvarkyti asbesto atliekas. Gyventojai norintys pasinaudoti šia galimybe turi registruotis UAB ,,Utenos komunalininkas“ tel. (8 389) 63 800 (spausti 4) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir pateikti šiuos duomenis: vardą, pavardę; gyvenamojo namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos, adresą; preliminarų asbesto atliekų kiekį; kontaktus (telefoną ir el. paštą).
Artėjant šildymo sezonui, asmenys deklaravę gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje gali kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Šiemet jos bus skiriamos visam šildymo sezonui, nepriklausomai nuo šildymo būdo: tiek centralizuoto, tiek malkomis, anglimis, dujomis ar kitu kuru.
Kompensacija skiriama už praėjusius 2 mėnesius, todėl pageidaujantys ją gauti nuo spalio mėnesio, prašymą gali pateikti tiek lapkritį, tiek gruodį.
Asmenys turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildytą prašymą kompensacijai gauti ir pažymą apie gaunamas pajamas. Asmenys, gaunantys senatvės, netekto darbingumo, šalpos pensijas, motinystės ar kitas išmokas iš „Sodros“, informacijos apie pajamas neteikia. Ji gaunama iš valstybės registrų bei informacinių sistemų. Jeigu tame pačiame būste gyvenamąją vietą deklaravę ir kiti asmenys, ne šeimos nariai, jie prašymus dėl kompensacijos teikia atskirai.
Jeigu būstas šildomas centralizuotai – kartu pateikiama UAB „Utenos šilumos tinklai“ mokėjimo sąskaita, kurioje nurodytas paslaugos gavėjo kodas.
Savo namus individualiai šildantys gyventojai elektra, dujomis ir kt. turės papildomai pateikti informaciją apie kuro deginimo įrenginį (dokumentą, nurodantį šilumos katilo tipą ar modelį, jo naudingumo koeficientą), sutartį su paslaugos tiekėju, namo ar buto nuosavybės dokumentą bei duomenis apie suvartotus dujų, elektros kiekius ir tarifus. Visais atvejais būsto šildymo būdas turi būti įtrauktas Registrų centre.
„Man rūpi rytojus“ komanda atvyksta paimti seną šaldytuvą, viryklę ar kitą gyventojams nebereikalingą buitinę techniką į bet kurį Lietuvos kampelį ir gali nusinešti iš bet kurio daugiabučio aukšto. Nemokamą išvežimą galima registruoti telefonu 8 600 90030 arba internetu: https://manrupirytojus.lt/buitines-technikos-isvezimas/
Iš gyventojų surinkta nebereikalinga buitinė technika ir elektronikos prietaisai pirmiausiai testuojami. Tinkamus bandoma prikelti naujam gyvenimui ir padovanoti tiems, kam jų reikia labiausiai.
Jeigu senos elektronikos ir technikos suremontuoti nepavyksta, tada įrenginiai perdirbami, kad vertingas medžiagas būtų galima panaudoti dar kartą. Elektronikos prietaisams pagaminti reikia daug įvairių žaliavų: metalų, plastmasės, gumos, stiklo, puslaidininkių, tepalų, dujų, taip pat aukštos vertės medžiagų – aukso, sidabro, vario ar platinos, o beveik visas šias medžiagas galima panaudoti pakartotinai.
Informuojame, kad 2022 m. kovo 3 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-150 buvo pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.
Paramos paraiškas bus galima teikti nuo 2022 m. balandžio 19 d. iki birželio 14 d., o pavėluotai – iki liepos 8 d. (už kiekvieną pavėluotą darbo dieną tiesioginių išmokų už plotą sumą mažinant 1 proc.).
Svarbu. Atkreipiame dėmesį, kad nepriklausomai nuo to, kokiu būdu pateikta paramos paraiška (ar padedant specialistui, ar teikiant savarankiškai) pareiškėjas patvirtina, kad paraiškoje pateikti duomenys yra teisingi. Siekiant išvengti Nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijų ir reikšmingų paramos sumų praradimų, prašome atidžiai peržiūrėti paraiškoje esančią informaciją ir pastebėjus klaidų ar netikslumų, kuo skubiau atlikti paraiškos taisymą (paraiškos duomenų keitimas galimas tik iki 2022 m. liepos 8 d.).
Gerbiami gyventojai, primename, kad greičiau, patogiau ir paprasčiau prašymus dėl išmokų galite pateikti naudodamiesi internetu.
Siekiant palengvinti piniginės socialinės paramos (būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, socialinės pašalpos) gavimą, prisijungę prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainės www.spis.lt. rasite:
- supaprastintą Prašymo-paraiškos piniginei socialinei paramai gauti formą. Prašymo-paraiškos formą minėtai paramai gauti galite užpildyti SPIS sistemoje (kartu pridėti ir reikiamų dokumentų kopijas) ir užpildyti bei pateikti Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriui. Prašymą-paraišką gauti piniginę socialinę paramą pateikusio asmens pridedami dokumentai (skaitmeninės kopijos) laikytinos patvirtintomis;
- įdiegtą mokomąjį video filmą (video instrukcijos) su įgarsinimu ir titrais, kaip prisijungti prie sistemos SPIS ir užpildyti bei pateikti Prašymus-paraiškas piniginei socialinei paramai, išmokoms gauti (www.spis.lt/Titulinis/VideoInstrukcijos);
- sukurtas būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir socialinės pašalpos skaičiuokles, kuriomis naudojantis asmuo gali sužinoti, ar ši parama jam priklauso bei preliminarų jos dydį (www.spis.lt/Skaiciuokles).
Utenos rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. TS-167 „Dėl nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų Utenos rajone nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų Utenos rajone nustatymo tvarkos aprašas, kuris įsigalioja nuo 2023 m. sausio 1 d. Šiuo teisės aktu reglamentuojama nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarka Utenos rajone, siekiant sumažinti apleistų ir ne pagal paskirtį naudojamų kitos paskirties žemės sklypų skaičių Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įteisinta laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją yra nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija. Lietuvos Respublikoje karo propaganda yra draudžiama. Viešas tyčiojimasis, niekinimas, neapykantos skatinimas ar kurstymas diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį, pavyzdžiui, dėl tautybės, kilmės ir pan., gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.
Apie pastebėtus viešus pasisakymus ar veiksmus, kurstančius neapykantą ar pritariančius karinei agresijai prašome pranešti Lietuvos policijai, Prokuratūrai (jei tokius pažeidimus patebėjote elektroninėje viešojoje erdvėje, taip pat praneškite ir interneto svetainės ar socialinio tinklo paskyros administratoriui, prašant juos pašalinti).
Siekiant išvengti vandalizmo atvejų, tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymo, šmeižto ir dezinformacijos, pasekmių Utenos apskr. VPK sustiprino prevenciją ir viešosios tvarkos priežiūrą prie statinių, taip pat kapaviečių, kurios gali tapti neapykantos išreiškimo bei kurstymo vietomis rusų, baltarusių tautybės asmenų atžvilgiu. Utenos apskr. VPK pareigūnai apie pastebėtus pažeidimus, įtartinus asmenis prašo informuoti pagalbos telefonu 112.
Saldutiškio seniūnija
- Socialinių pašalpų, pagalbos pinigų, vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų mokėjimai į gavėjų sąskaitas bankuose pradedami nuo 2022-01-10;
- Išmokos vaikams ir tikslinės kompensacijos į gavėjų sąskaitas bankuose bus pervedamos po 2022-01-13 gavus finansavimą išmokoms mokėti;
- Paštuose socialinės pašalpos, pagalbos pinigai, vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ir periodinės pašalpos bus pradėtos mokėti nuo 2022-01-10;
- Paštuose išmokos vaikams ir tikslinės kompensacijos bus pradėtos mokėti po 2022-01-13.
Daugiau informacijos galima gauti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 8 (389) 61628, 8 (389) 63996.
Pranešame, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. keitėsi valstybės remiamų pajamų ir bazinės socialinės išmokos dydis. Š. m. vasario mėnesį bus mokamos perskaičiuotos socialinės išmokos už š. m. sausio mėnesį, kurių dydis bus pasikeitęs.
Puslapis 1 iš 2
- Pradėti
- Ankstesnis
- 1
- 2
- Tolesnis
- Paskutinis