Vilko muziejusIndubakių kaime, Saldutiškio seniūnijoje, Utenos rajone, sodyboje, kur Petras Abukevičius (1928-1997) – lietuvių kino režisierius, operatorius, sukūręs apie 50 dokumentinių, mokslo populiarinimo filmų, iš jų 30 gamtos tematika, dirbo paskutiniuosius savo gyvenimo metus ir kūrė paskutinį filmą apie vilkus, įsteigta memorialinė sodyba-muziejus. Jame įrengta ekspozicija, supažindinanti su žymaus dokumentinio  kino menininko darbais ir kūryba. Muziejuje daug dokumentinės medžiagos, nuotraukų, asmeninių Petro Abukevičiaus daiktų. 2003 m. sodyboje buvo surengtas skulptūros simpoziumas, kurio metu iš medžio sukurti darbai gamtos ir ekologine tematika papuošė aplinką. Skulptūrų parkas nuolat pasipildo naujais kūriniais. 2004 m. pradėta rengti vilkų apsaugos ekspozicija - Vilkų seklyčia, kurioje lankytojai gali pasigrožėti vilkų atvaizdais, pasiklausyti vilkų „dainavimo". Ši ekspozicija įrengta, stengiantis pakeisti stereotipines nuostatas apie vilkus, rūpinantis šių gyvūnų išlikimu.  

Vilko muziejuje Indubakiuose nuo 2005 m. organizuojamas kino ir fotografijos forumas „Gamtos dienos", suburiantis filmuojančius ir fotografuojančius jaunus žmones. Žinomi menininkai pasakoja forumo dalyviams apie vaizdo meno kūrimo paslaptis, supažindina su vaizdo montavimu, moko kurti filmus. 

„Vilkai, kaip ir visi žvėrys, kaip ir medžiai, kaip ir žuvys, paukščiai (o gal ir daiktai) jaučia mūsų mintis ir žino: kas su šautuvu ateina, kas su kamera, kas jų nekęsdamas, o kas mylėdamas". (P. Abukevičius)

Daugiau informacijos apie Vilko muziejų >>>

Joomla templates by a4joomla